052-366-6316 073-2130268
בית מדיה

מדיה

כאן תוכלו למצוא כתבות בנושא טיפולי שיניים ממומחים בתחום, טיפים על טיפול נכון ומניעה, מכתבי ממליצים ושאלות נפוצות בתחום השיניים

 • שתלים דנטליים

  שתלים דנטליים

  3 דצמבר 2017, קריאה

  כל מה שרצית לדעת על שתלים דנטליים

 • שניידר ברוקמאייר - רפואת שיניים

  שניידר ברוקמאייר - רפואת שיניים

  3 דצמבר 2017, קריאה

  סרטון קצר שמסביר עלינו ועל המרפאה שלנו

 • כאבים לאחר עקירת שן

  כאבים לאחר עקירת שן

  18 דצמבר 2017, קריאה

  עברתם עקירה של שן ואתם מתחילים לחוש בהתפוגגות ההרדמה ובעקבותיה מתחזקים הכאבים? במאמר זה תוכלו לקבל מידע חשוב על כאבים לאחר עקירת שן, על מקור הכאבים והאם יש כאבים מיוחדים שאליהם צריך לשים לב ומתי מומלץ לפנות לרופא.

 • מהו ניתוח חניכיים?

  18 דצמבר 2017, קריאה

  בעקבות הזנחה ממושכת של השיניים והחניכיים עלולות להתפתח דלקות חניכיים ולהגיע עד למצב של אובדן השיניים ולפגיעה משמעותית בבריאות הפה. אי טיפול בדלקות חניכיים בזמן מוביל לבעיות חמורות שמצריכות לעיתים ניתוח חניכיים. לכן חשוב מאוד להקפיד ולשמור על בריאות הפה והחניכיים, ללמוד לצחצח שיניים בצורה נכונה ויעילה ולבקר באופן קבוע אצל רופא השיניים.

 • יישור שיניים למבוגרים

  יישור שיניים למבוגרים

  18 דצמבר 2017, קריאה

  שיניים עקומות עלולות להוביל לאי נוחות רבה, ולפעמים גם לגרום נזק של ממש. מעבר להיבט האסתטי שהוא בעל השפעה בלתי מבוטלת, שיניים שאינן ישרות עלולות להקשות את הלעיסה ובמקרים קיצוניים גם את הדיבור. שיניים עקומות מאוד מקשות על ניקוי כהלכה ועלולות להוביל גם לכאבים. לאחר שנים רבות שבהן טיפולים ליישור השיניים היו מקובלים בעיקר בקרב בני נועד ולעיתים בקרב ילדים, הטיפול מוצע כיום גם למבוגרים.

 • השתלות שיניים המדריך המלא – איך זה בעצם עובד?

  השתלות שיניים המדריך המלא – איך זה בעצם עובד?

  18 דצמבר 2017, קריאה

  חיוך יפה ושיניים בריאות ולבנות מרמזים על בריאות טובה ועל חיוניות. יחד עם זאת, השיניים חיוניות גם כדי שנוכל לדבר כהלכה, שיהיה לנו חיוך יפה וכמובן גם כדי שנוכל ללעוס היטב את המזון שאנו זקוקים לו. אף על פי שהשן חזקה מאוד, היא עשויה להתקלקל מסיבות שונות. עששת שלא טופלה בזמן, מכה חזקה שרופפה את השורש, דלקות בחניכיים שלא טופלו, תהליכי ריקבון וכן נזקי גיל עשויים לחייב עקירה. למרבה המזל, כיום ניתן לבצע השתלה ולא חייבים להסתפק בפתרונות פחות נוחים כמו גשר או תותבות מלאות. אך מהי בעצם השתלת שיניים ואיך זה עובד?

 • נזקי העישון לשיניים

  נזקי העישון לשיניים

  18 דצמבר 2017, קריאה

  ידוע לכל שעישון אולי עשוי להיות מהנה, אך יחד עם זאת הוא גם עשוי להיות לא מעט מענה, וזאת כי הוא עלול להוביל לסרטן, לפגום בקצב הלב, לפגום בזרימת הדם, לפגום באונות הגברית ובפריון הנשי, להוסיף קמטים מיותרים לעור הפנים וכדומה, אך בנוסף לכל זאת, גם ראוי לדעת שישנה טריטוריה נוספת שאינה נשארת אדישה אל מול העישון, כאשר הפעם מדובר בטריטוריית הפה. אי לכך, אם גם לכם חשובה בריאות הפה, מוטב שתקראו את המאמר הבא:

 • ציפוי שיניים – סוגים ועלויות

  ציפוי שיניים – סוגים ועלויות

  18 דצמבר 2017, קריאה

  בשנים האחרונות חלה מגמה בולטת בתחום רפואת השיניים, שהיא שימת דגש על האסתטיקה של הפה, לצד בריאות הפה. החידוש הבולט בשנים האחרונות בתחום הוא ציפוי שיניים. מדובר בטיפול שנועד להלבין את השיניים ושתוצאותיו מרשימות ביותר. הטיפול הוא השיטה הבטוחה והאפקטיבית ביותר להלבנה כיום.

 • דלקת חניכיים – כיצד מטפלים ואיך מונעים

  דלקת חניכיים – כיצד מטפלים ואיך מונעים

  18 דצמבר 2017, קריאה

  אנשים רבים עלולים לסבול מדלקת חניכיים מבלי שיהיו מוכנים לכך או אפילו יידעו שהיא קיימת אצלם. ישנן דלקות חניכיים שתהיינה כואבות מאד וניתן יהיה להבחין בתסמינים חיצוניים שלהן וישנן כאלה שלא תמיד אפילו מרגישים בהן. כך או אחרת דלקת חניכיים, בדומה למרבית הדלקות האחרות – עלולה להחמיר במידה ואין היא מטופלת ולכן חשוב מאד לאבחן את הדלקת בזמן, לטפל בה על פי הנחיות רופא השיניים ולעקוב אחר ההנחיות שלו בנוגע למניעת או הישנותה של הדלקת.

 • אסתטיקה דנטלית – כל האפשרויות לחיוך מושלם

  אסתטיקה דנטלית – כל האפשרויות לחיוך מושלם

  18 דצמבר 2017, קריאה

  החיוך הוא כרטיס הביקור של האדם ובמידה והוא אכן אסתטי, הוא מקנה לנו תדמית נקייה ומצליחה ומעלה את ביטחוננו העצמי. אסתטיקה דנטלית הינה תחום ברפואת השיניים שעוסק בהקניית המראה הנחשק והרצוי לשיניים, וכאן נלמד על האפשרויות השונות העומדות בפניכם במישור זה.

 • חידושים בתחום השתלות השיניים

  חידושים בתחום השתלות השיניים

  18 דצמבר 2017, קריאה

  תחום רפואת השיניים אינו קופא על שמריו. זהו תחום בו הטכנולוגיה משחקת תפקיד, מה שמסביר שורה ארוכה של פיתוחים, המביאים לטיפולים מגוונים יותר, פשוטים יותר ולרוב גם בעלי אחוזי הצלחה גדולים יותר. בשנים האחרונות, חידוש מרכזי בתחום הוא השתלת שיניים ביום אחד, הידועה גם בתור השתלת שיניים בשיטת all on 4. לפניכם סקירה של השיטה ויתרונותיה.

 • טיפול אורתודנטי – התזמון הנכון

  טיפול אורתודנטי – התזמון הנכון

  18 דצמבר 2017, קריאה

  התזמון המועדף מסיבות ביולוגיות חברתיות ופסיכולוגיות, לטיפול ליישור שיניים, הינו בתחילת שנות העשרה (גילאי 12-13).

 • טיפול אורתודונטי – פתרונות אסטטיים למבוגרים

  טיפול אורתודונטי – פתרונות אסטטיים למבוגרים

  18 דצמבר 2017, קריאה

  בעידן המודרני השם דגש על מראה חזותי, ניכרת עלייה בפופולאריות של טיפולים אסתטיים וקוסמטיים, וכן עליה בדרישה לטיפול אורתודונטי בקרב מתרפאים

 • שיניים בריאות אצל האמא בהריון – שיניים בריאות אצל הילד בעתיד

  שיניים בריאות אצל האמא בהריון – שיניים בריאות אצל הילד בעתיד

  18 דצמבר 2017, קריאה

  הידעת?? אם תשמרי על פה ושיניים בריאות בזמן ההריון, הסיכוי שלילד שלך תהיה עששת (חורים בשיניים) יורד!

 • שיטות לטיפול בחרדה מרופא שיניים

  שיטות לטיפול בחרדה מרופא שיניים

  18 דצמבר 2017, קריאה

  ישנם אנשים רבים שאפילו מזניחים את בריאות השיניים שלהם כיוון שהם מניחים לפחד להשתלט על חייהם וכתוצאה מכך מגיעים בשלב מסוים למצב שבו השיניים שלהם כבר לא מתפקדות. אין ספק שכאבי שיניים הם חוויה לא נעימה אך ברור לחלוטין שהימנעות מטיפולי שיניים מובילה תמיד להידרדרות בריאותית ולהחמרה במצב. מעבר לכך שהשיניים שלנו מהוות תרומה משמעותית לאופן שבו אנחנו מציגים את עצמנו בעיני העולם ותורמות לאסתטיקה של החיוך, השיניים גם לוקחות חלק מרכזי בפעולת האכילה והעיכול ובעיות שיניים מובילות לא אחת לפגיעה במערכת העיכול, למצבים של תת תזונה ועוד. הכנו עבורכם רשימה של מספר שיטות פשוטות לטיפול בחרדה שעשויה לפגוע בבריאות שלכם. קריאה נעימה.

 • מידע אודות יישור שיניים

  מידע אודות יישור שיניים

  18 דצמבר 2017, קריאה

  כשמדובר בטיפול כמו יישור שיניים, ובמיוחד בהשוואה לעבר, ניתן למצוא לא מעט שיטות, העוזרות להתמודד עם התופעה ומשיגות תוצאות ברמה גבוהה. מהן שיטות יישור השיניים המקובלות כיום ומה חשוב לדעת לפני הטיפול? על כך ועוד, במאמר הבא.

 • טיפול שיניים אצל ילדים

  טיפול שיניים אצל ילדים

  18 דצמבר 2017, קריאה

  ביקור אצל רופא השיניים במקרה של בעיות שיניים אצל הילד איננו מוכרח להיות חוויה לא נעימה, ובתנאי שבוחרים את רופא השיניים המתאים ומבצעים את הטיפול הנדרש.

 • רפואת שיניים בישראל

  רפואת שיניים בישראל

  18 דצמבר 2017, קריאה

  באופן תיאורטי לא אמור להיות שום קושי במציאת רופא שיניים בפתח תקווה, לאתר מומחה השתלת שיניים בירושלים ואפילו לעבור טיפולים מקיפים בעיירות הפיתוח והפריפריה. רפואת השיניים בישראל מפותחת ביותר ולהלן כל האפשרויות המוצעות לאזרח הישראלי אשר בממוצע מבקר במרפאות רפואת השיניים יותר מ- 7 פעמים בשנה.

 • טיפול הלבנת שיניים

  טיפול הלבנת שיניים

  18 דצמבר 2017, קריאה

  חדשות הטובות: גם כאשר השיניים מאבדות את הגוון שלהן, יש פתרון. קוראים לו טיפול הלבנת שיניים.

 • טיפול אורתודונטי מוקדם

  טיפול אורתודונטי מוקדם

  18 דצמבר 2017, קריאה

  בדיקה אורתודונטית ראשונית מומלצת בגילאי 7-8, על מנת לאתר את המקרים אשר זקוקים לטיפול אורתודונטי מוקדם. ניסיון של אורתודונטים רבים במשך עשרות

 • אופציות מתקדמות בהשתלות השיניים כיום

  אופציות מתקדמות בהשתלות השיניים כיום

  18 דצמבר 2017, קריאה

  בעבר, אנשים שאיבדו אל כל שיניהם או חלק מהשיניים בפה, היו צריכים או להישאר במצב בעייתי זה הן מבחינה אסתטית והן מבחינה תפקודית או לבחור להשתמש בשיניים תותבות. לאורך השנים, התחום התפתח מאוד, שיניים תותבות התקדמו, עם יותר סוגים ואפשרויות יישום – אך עדיין היה מדובר על פיתרון שאינו מושלם, לא אסתטית ולא תפקודית. אך כיום חלה התקדמות משמעותית ואף מהפכנית בתחום הטיפולים האפשריים לחוסר בשיניים ושיקום הפה – בעיקר בזכות טיפולי השתלת שיניים.

  כיום שימוש במודל הקלאסי של שיניים תותבות – קרי מערכת שיניים מלאה או חלקית, המחליפה שיניים חסרות בפה אך באופן שאינו מקובע לחלוטין לחלל הפה – הולך והופך נדיר יותר, זאת עקב הפתרונות המתקדמים, היעילים והזמינים בתחום השתלות השיניים. ניתן בהחלט לומר כי שיטת ד"ר בלן להשתלת שיניים לוקחת את הטכנולוגיות והפתרונות המתקדמים ביותר, משפרת ומשכללת אותם ומספקת מענה אופטימאלי לקשת רחבה של אנשים ועם תוצאות מרשימות ביותר.

 • בעיות השיניים נפוצות בזמן הריון

  בעיות השיניים נפוצות בזמן הריון

  18 דצמבר 2017, קריאה

  בתקופה הרגישה כמו היריון, גוף האישה עובר שינויים רבים, חלקם בהשפעת ההורמונים, אחרים מסיבות פיזיולוגיות או התנהגותיות. גם על איזור הפה והשיניים ישנה השפעה ולא מעט נשים הרות מדווחות על רגישות בחניכיים ולפעמים אפילו על תחושה לא נעימה של "שיניים מתפוררות". לא מעט נשים הרות סובלות מחניכיים רגישות, נפוחות ולעיתים אף מדממות והחשש העיקרי הוא שחיידקים ומזהמים אחרים יחדרו דרך החניכיים הפגועות לתוך זרם הדם. זיהומים חמורים עלולים לפגוע בעובר, ואף לגרום ללידה מוקדמת. בנוסף לכך, בחילות והקאות של תחילת ההיריון יוצרות סביבה חומצית בפה והחומצה יכולה להוביל להתפוררות השיניים. אכילה מרובה של דברים מתוקים מהווה גורם נוסף להופעת בעיות שיניים במהלך ההיריון.

 • שיטות להלבנת שיניים

  שיטות להלבנת שיניים

  18 דצמבר 2017, קריאה

  רופאי השיניים מציעים לנו מבחר שיטות להלבנת שיניים, המשיגות תוצאות ברמה גבוהה במיוחד, ובעיקר בהשוואה לאילו שהוצעו לנו בעבר. באילו שיטות מדובר? הנה, התשובה:

 • טיפול בשיניים תותבות

  טיפול בשיניים תותבות

  18 דצמבר 2017, קריאה

  יש לטפל בתותבת בזהירות גם כשנמצאים מחוץ לבית ובעיקר במהלך חופשות. בנוסף, רצוי להביא בחשבון את הטיפול בשיניים במהלך טיסות ארוכות. חשוב לשמור על ניקיון התותבת מפני הצטברות רובד הפלאק הנוצר עליהם. הפלאק מתפשט במהירות מהתותבות אל השיניים הטבעיות ולאחר מכן אל החניכיים, הוא גורם למחלות והוא מייצר חורים בשיניים או מסתייד והופך לאבן שקשה להסיר אותה. הטיפול העיקרי בשיניים תותבות במהלך טיסה לארה"ב או ליעדים רחוקים אחרים היא להסיר את התותבת. אפשר לנצל את תא השירותים במטוס, לצחצח היטב את החניכיים עם מברשת רכה לאחר ההמראה ולהשרות את התותבות בכוס ייעודית. בטיסת לילה קל יותר לטפל בשיניים תותבות היות וכל מה שצריך לעשות הוא פשוט לשמור על ההרגלים הטבעיים, בעוד בטיסת יום חלק מבעלי השיניים התותבות חוששים ממבוכה.

 • בחירת שיטת יישור השיניים מתאימה

  בחירת שיטת יישור השיניים מתאימה

  18 דצמבר 2017, קריאה

  בעבר יישור שיניים היה בין הטיפולים המקושרים בעיקרם לבני נוער ולמתבגרים, עת השיניים הראשונות מתחלפות ומערכת שיניים קבועה מתייצבת במקום זו הישנה. בשנים האחרונות יותר ויותר שכבות גילאים ומעמדות נעשו מודעים לחשיבות השמירה על שיניים ישרות ועל מערכת שיניים בריאה. ישנן לא מעט שיטות המאפשרות את יישור השיניים, תודות לעלייה במודעות לנושא ובמודעות לחשיבות יישור השיניים והשמירה על בריאותן.

 • פחד מרופאי שיניים – תופעה נפוצה

  פחד מרופאי שיניים – תופעה נפוצה

  19 דצמבר 2017, קריאה

  פחד מרופאי שיניים, הידוע גם כדנטופוביה, הוא מעל לכל לא רציונלי. עם זאת, הוא נפוץ הרבה יותר מכפי שרצוי שיהיה, בהתחשב בחשיבות טיפולי השיניים בחברה המודרנית. החשיבות של טיפולי השיניים ידועה, אמנם, לכולנו – אבל חלק מהאנשים חשים פחד לא רציונלי מטיפול השיניים, כתוצאה מטראומת ילדות או תפיסה שגויה של אופי הטיפול, וכתוצאה מכך נמנעים ממנו ופוגעים בעצמם ובבריאות השיניים שלהם. הדבר נכון במיוחד בנוגע לילדים – שאצלם הפחד רציונלי עוד פחות, בגלל שלרוב הוא ניזון מהסביבה ומדעה קדומה ולא מחוויה כלשהי שעברו בעצם. ילדים רבים חוששים להיכנס לרופא השיניים בשל עלילת אימים ששמעו מחבר, מהטלוויזיה או מהסביבה שלהם.

 • חשיבות ניקיון הפה והשיניים וטיפים לניקיון מעמיק ויסודי

  חשיבות ניקיון הפה והשיניים וטיפים לניקיון מעמיק ויסודי

  19 דצמבר 2017, קריאה

  כולנו רוצים שיניים יפות וצחורות. אולם, מעבר לפן האסתטי ותרומתם למראה הכללי שלנו, חשוב גם לשמור על בריאותן של השיניים והחניכיים, ולהקפיד על צחצוח נכון וטיפול יומיומי קבוע. זאת, כמובן, לצד ביקור אחת לחצי שנה אצל השיננית ובדיקה מקיפה של השיניים אצל רופא השיניים. למה חשוב כל כך לשמור על ניקיון הפה והשיניים וכיצד עושים זאת נכון? התשובה, לפניכם.

 • כיצד להחלים מהר ובקלות מטיפולי שיניים מורכבים

  כיצד להחלים מהר ובקלות מטיפולי שיניים מורכבים

  19 דצמבר 2017, קריאה

  ספק אם יימצא מי מאתנו שעצם צירוף המלים טיפול שיניים לא מעורר בהם חלחלה, חיל ורעדה ולקינוח גם – בעתה. אף שאני (גילוי נאות)  שכחן מופלג, עדיין טרי באוזני, ממש כברגע היאמרו, משפט שאמרה לי רופאת השיניים של ילדי הקיבוץ, ד"ר ליזה המיתולוגית, זיכרונה לרעדה, בעת ביקור שגרתי שלא היה אמור להעלות כל ממצא: " אין לך חורים, חמודי, יש לך בורות"…

 • שתלים דנטליים קצרים- מהפכה ברפואת השיניים

  שתלים דנטליים קצרים- מהפכה ברפואת השיניים

  19 דצמבר 2017, קריאה

  שתלים דנטליים הם "שורשי שן" מלאכותיים העשויים מברגים מתכתיים מסגסוגת מיוחדת. הללו מוחדרים לעצם הלסת, ועליהם ניתן לאחר מכן להרכיב שיניים חדשות (כמה בודדות או משנן מלא, לפי הצורך). אבל מה קורה כאשר מגיע מטופל הסובל מדלדול רציני במאסת עצם הלסת, עד כדי כך שלא ניתן להבריג לתוכה אפילו שתל אחד?

 • מתי נטען לרשלנות רפואית ברפואת שיניים

  19 דצמבר 2017, קריאה

  סביר להניח כי אם נערוך מחקר על מידת הנכונות של אנשים לבקר אצל רופא השיניים נגלה כי רבים מהאנשים ממש חוששים להגיע לאותו הביקור מסיבות רבות ומגוונות, אם זה בשל המכשור הרפואי, ההרדמה, כיסא הטיפולים האימתני, ואם בשל הטיפול עצמו אשר לעיתים אינו נעים ומלווה בדרגות כאב שונות. אולם כל הסוגיות הנ"ל מתגמדות לנוכח העובדה שבסופו של יום, טיפול שיניים מידי רופא שיניים מקצועי יוביל לכך שהשיניים שלנו יהיו במיטבן, וכי כשנחייך בפה גדול, השיניים שיתגלו יהיו יפות, לבנות ומרשימות. ולכן אצל רוב האנשים המטרה ללא ספק מקדשת את האמצעים, והכאב הופך להיות נסבל והכרחי.

  אך מה קורה כאשר טיפול השיניים נעשה ברשלנות וגורם לנזקים אצל המטופלים?

 • רשלנות רפואית בטיפולי שיניים

  רשלנות רפואית בטיפולי שיניים

  19 דצמבר 2017, קריאה

  רופאי השיניים הם מהבולטים בתחום הרפואה, החשופים בשנים האחרונות לתביעות פיצויים בגין רשלנות רפואית. גם בית המשפט לא מקל ראש בתביעות אלו, ובמקרים רבים פוסק לטובת התובעים פיצויים בסכומים משמעותיים. במקרים אחרים אף שלל משרד הבריאות את רישיונו של רופא, אם נמצא פגם מקצועי או אתי בהתנהלותו מול המטופל.

 • מה חשוב לדעת לפני שעושים השתלת שיניים?

  מה חשוב לדעת לפני שעושים השתלת שיניים?

  19 דצמבר 2017, קריאה

  השתלת שיניים היא טיפול מורכב הנחשב כיום לאחד מטיפולי השיניים המתקדמים והנפוצים ביותר, אשר תוצאותיו נשמרות לטווח זמן ארוך מאד. השתלים הדנטליים עשויים בדרך כלל מחומר טיטניום או מקרמיקה ונועדו להחליף שיניים חסרות, שיניים שנרקבו, נשברו או נפלו.

  כמו כן, חשוב להבין כי השתלת שיניים היא הליך מתמשך עם מספר שלבים מקדימים שעל המטופל לעבור עד ליום בו מושתלות השיניים בפיו בפועל.

 • טיפולי אסתטיקה במרפאה

  8 ינואר 2018, קריאה

  רשימה של טיפולים אסתטיים ופלסטיים שאנחנו מבצעים במרפאה.

 • הלבנת שיניים

  הלבנת שיניים

  11 אפריל 2018, קריאה

  מדוע השיניים שלנו מצהיבות? כחלק טבעי מתהליכי ההתבגרות וההזדקנות של גופנו שערנו מאפיר והשיניים שלנו הופכות צהובות יותר. חשוב לדעת שזו השכבה הפנימית שנקראת דנטין שמצהיבה ולא האמייל שהיא השכבה החיצונית. האמייל נשחק עם הזמן ודרכו משתקף הדנטין המצהיב!

שאלות? צרו קשר