052-366-6316 073-2130268

צרו קשר און ליין:

בית סוגי טיפולים יישור שיניים

יישור שיניים

ד''ר בוקמאייר

טיפול אורתודונטי – האם ומתי?

אנו חיים היום בעולם מאוד ויזואלי, בו הדרישה למראה ייצוגי מאוד מובלטת. החיוך ומראה המשנן מהווים חלק גדול מכרטיס הביקור החזותי שכל אחד ואחת מאיתנו, נדרש להציג מידי יום.
חיוך אסטטי מקנה ביטחון עצמי, ומשפר את הסיכוי להצלחה במגע עם החברה הסובבת.
אולם, זהו כמובן לא כל הסיפור. יש פעמים רבות בהם הסיבה העיקרית לטיפול אורתודונטי היא לא רק אסטטית, כי אם גם תפקודית. טיפול אורתודונטי, המתוזמן בגיל הנכון, יכול לשפר באופן משמעותי את הסיכוי להתפתחות תקינה של המשנן ושל הלסתות.
בעקרון, הגיל המומלץ לטיפול אורתודונטי מלא הוא בגיל העשרה (בסביבות גיל 12-13). בגיל העשרה, לרוב כבר בקעו כל השיניים הקבועות לחלל הפה, אך עדיין ישנה גדילה של עצמות הפנים, ושל הלסתות בתוכן. הרבה יותר קל להשפיע על עמדת השיניים בתקופה של גדילה והשתנות. זאת ועוד, אם ברצוננו להשפיע על עמדת הלסתות, בנוסף להשפעה על עמדת השיניים, ברור שהשינוי בעמדת הלסתות אפשרי (באמצעים שמרניים), רק בתקופת הגדילה.
למרות זאת, ישנן מספר סיבות המחייבות אותנו להתערבות בגילאים מוקדמים יותר (יפורט בפוסט הבא…), ולכן בדיקה אורתודונטית ראשונה מומלצת בגילאי 7-8.

 

אז למי פונים?

מומלץ ביותר לפנות לרופא שיניים מומחה ביישור שיניים (אורתודונטיה), בוגר קורס התמחות במוסד אקדמאי מוכר (דוגמת בית הספר לרפואת שיניים בהדסה עין כרם בירושלים). בקורס ההתמחות יכולים ללמוד רק רופאי שיניים מורשים (כלומר רופא שיניים שסיים שש שנות לימודי רפואת שיניים, וקיבל רישיון עבודה ממשרד הבריאות). במסגרת תוכנית ההתמחות, נלמד מקצוע האורתודונטיה הן עיונית, והן מעשית, תוך התנסות במגוון רחב של מקרים.
בסיום תקופת התמחות של שלוש שנים וחצי, רשאי רופא השיניים לגשת לבחינות של משרד הבריאות לצורך קבלת תואר מומחה ביישור שיניים.
 
טיפולי האורתודונטיה במרפאת שיניים שניידר ברוקמאייר מתבצעים על-ידי ד"ר עודד יצחקי מומחה ביישור שיניים בעל מספר רשיון מומחה. ד"ר יצחקי הינו בוגר בית הספר לרפואת שיניים בהדסה עין כרם, ובוגר תוכנית התמחות ביישור שיניים. ד"ר יצחקי נמנה על סגל המחלקה לאורתודונטיה בהדסה עין כרם, במסגרת תפקידיו מלמד את מקצוע האורתודונטיה לסטודנטים לרפואת שיניים ולמתמחים במחלקה לאורתודונטיה. כמו כן, חתום ד"ר יצחקי על מאמרים, שפורסמו בכתבי עת מקצועיים.